قوانین حوالی

شرایط و قوانین استفاده از خدمات حوالی

کاربر گرامی لطفاً قوانین زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی حوالی به دقت و قبل از استفاده از سایت با دقت مطالعه کنید.

این توافق‌نامه‌ای است بین شرکت توسعه ارتباطات حوالی تحت عنوان تجاری “حوالی” به آدرس اینترنتی www.havaali.ir  و شما (کاربر گرامی)، که با توجه به استفاده شما از امکانات سایت و نرم‌افزار حوالی، این چنین در نظر گرفته خواهد شد که شما با قوانین حوالی بدون شرط موافقت کرده‌اید. ورود کاربران به ‏‌سایت و نرم‌افزار حوالی هنگام استفاده از صفحه شخصی و سایر خدمات ارائه شده توسط حوالی به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از خدمات حوالی است.

اگر شما با هر یک از قوانین موافقت ندارید می‌بایست استفاده از این سایت را متوقف کرده و در صورت عدم رعایت قوانین ممکن است تمام یا بخشی از حساب کاربری شما مسدود شود. عضویت در حوالی و یا استفاده از خدمات آن به منزله مطالعه و قبول کلیه شرایط، قوانین و مقررات است.

حوالی این حق را برای خود محفوظ می دارد تا در هر زمان، تمامی یا بخشی از این قوانین را اصلاح کرده و توسط پیام (notification) به اطلاع کاربران گرامی برساند. لازم به ذکر است کلیه اصلاحات از زمان ثبت در سایت و نرم‌افزار حوالی معتبر می باشند.

قوانین عمومی

کلیه اصول و رویه‏‌های حوالی (با نام حقوقی «توسعه ارتباطات حوالی»)، منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (پلیس فتا) به نشانی اینترنی (www.cyberpolice.ir) و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده بوده و تمامی کاربران موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر خواهند بود.

سو‌ءاستفاده از نام تجاری حوالی، سایت حوالی ، مکاتبات حوالی یا استفاده از نام‌های مشابهی که شبه‌برانگیز هستند، به هر طریقی ممنوع است. حوالی در صورت مشاهده چنین مواردی حق شکایت به مراجع قانونی ذیصلاح، دادگاه رسیدگی به جرایم اینترنتی در داخل یا خارج و همچنین اطلاع‌رسانی به مجریان یا استفاده‌کنندگان سرویس را برای خود محفوظ می‌دارد.

وب‌‌سایت حوالی پایگاه اینترنتی دیگری جز havaali.ir ندارد و فقط از همین راه با کاربرانش تماس می‌گیرد. حوالی مکاتبات اینترنتی‌ دیگری را که با آدرس‌هایی به‌جز آدرس‌های رسمی و معتبر این وب‌سایت انجام شود را تأیید نمی‌کند.

برای حفظ حریم اطلاعات شخصی کاربران، کاربر این سایت متعهد می‌شود که باعث یا عامل هک‌کردن اطلاعات سایت نمی‌شود و در صورت رخ‌دادن این مسئله با اشخاص حقیقی یا حقوقی‌ای که اطلاعات را هک کرده‌اند هیچ‌گونه مشارکتی نداشته باشد. همچنین اگر از قصد شخص یا موسسه‌ای برای هک‌کردن اطلاعات حوالی باخبر شود، لازم است که در اولین فرصت حوالی را در جریان قرار دهد.

اقلام غیرمجاز

کاربر نباید در کلیه فضاهای حوالی (اعم از سایت و نرم‌افزار)، کالاها و اقلام غیرمجاز اعلامی توسط پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران (پلیس فتا) به نشانی اینترنی (www.cyberpolice.ir)  را انتشار دهد. در صورت تخطی از این بند، حوالی این حق را برای خود محفوظ می‌دارد تا صفحه در اختیار کاربر را از دسترس خارج کرده و مراتب را از مراجع قضایی و پلیس فتا پیگیری خواهد نمود.

حساب کاربری

برای استفاده از امکانات حوالی و داشتن حساب کاربری می‌بایست ثبت نام کنید. شما تایید می‌کنید در فرم ثبت نام، فرم ویرایش پروفایل و در تمامی فرم‌هایی که در سایت و نرم‌افزار حوالی در اختیار شما قرار می‌گیرد، اطلاعات درست، دقیق و کامل قرار دهید.

حوالی این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که حساب‌های غیر فعال (حسابی که کاربر بیش از ۱۸۰ روز وارد آن نشده باشد یا حسابی که بیش از ۳۰ روز وضیعت حساب منفی داشته باشد) را مسدود کند.

هیچ کاربری نیاز به ساختن دو حساب کاربری برای استفاده از امکانات حوالی (بعنوان صاحب کسب و کار یا مشتری) ندارد. با یک حساب کاربری از هر دو این امکانات می‌توان به راحتی استفاده کرد. ایجاد دو حساب کاربری در حوالی مجاز نمی‌باشد.

ارتباطات

آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که کاربر در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها  آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید کاربر است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد.

جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد حوالی برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه حوالی را در پروفایل خود لغو کنند.

توجه داشته باشید که ۱۰۰۰۰۹۹۹۰۰۹۹۹۰ و ۱۰۰۰۰۹ و ۱۰۰۰۷۱۱۹ تنها شماره‌هایی هستند که حوالی از طریق آنها برای کاربران و مشتریان خود پیامک (اس ام اس) ارسال می‌کند. همچنین این شماره‌‌ها، سامانه ارسال پیامک است که وضعیت پردازش سفارش یا رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه حوالی را به اطلاع کاربران می‌رساند و روشن است که امکان دریافت پیام‌های شما از طریق آن وجود ندارد.

بنابراین ارسال هرگونه پیامک تحت عنوان حوالی، با هر شماره دیگری تخلف و سوء استفاده از نام حوالی است و در صورت دریافت چنین پیامکی، لطفاً جهت پیگیری قانونی آن را به آدرس  ایمیل رسمی حوالی به نشانی info@havaali.ir اطلاع دهید.

همچنین کاربران می‌توانند از طریق کانال‌های ارتباطی پشتیبانی حوالی در فضای مجازی (تلگرام) به نشانی t.me/havaali و یا شماره تلفن ۹۸۹۹۰۰۹۹۳۰۸۷+، با تیم پشتیبانی حوالی ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را رفع نمایند.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی کاربران گرامی

حوالی به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات حوالی استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.

حوالی متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از خدمات حوالی را توسعه دهد. در واقع با استفاده از سایت و نرم‌افزار حوالی، شما رضایت خود را از این سیاست نشان می‏‌دهید.

کاربر به شخصه مسئول تمام محتوایی (متن، تصویر، ویدیو و سایر محتواها) هست که در کلیه بخش‌های سایت و نرم‌افزار حوالی (همچون پروفایل، نظرات و سایر قسمت‌ها) انتشار می‌دهد. بعبارتی کاربر بصورت کامل مالک و مسئول تمام محتوایی هست که در کلیه بخش‌های سایت و نرم‌افزار حوالی انتشار می‌دهد.

اطلاعات و محتواهای تولید شده توسط کاربر نباید حقوق دیگران را نقض کند و نباید در تداخل با حقوق مالکیت معنوی با دیگران قرار گیرد و همینطور نباید مغایر با شئونات اخلاقی، اسلامی، قوانین پلیس فتا و قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.

همچنین کاربر به حوالی این اجازه و حق را می دهد تا از این محتوا در جهت ارائه خدمات و سرویس‌های خود استفاده کند.

حوالی، صحت اطلاعاتی که کاربران ارائه داده‌اند را تائید نکرده و مسئولیتی در قبال هرگونه اطلاعاتی که کاربران در کلیه بخش‌های سایت و نرم‌افزار حوالی منتشر می کنند، ندارد.

در صورت مشاهده نقض قوانین حوالی، مراتب را با پشتیبانی تیم حوالی مطرح کرده تا در اسرع وقت به موضوع رسیدگی گردد.

مالکیت معنوی حوالی

همه مطالب در دسترس از طریق هر یک از خدمات حوالی، مانند متن، گرافیک، آرم، آیکون، تصاویر، ویدئوهای تصویری، موارد قابل دانلود و کپی، داده‌ها و کلیه محتوای تولید شده توسط حوالی جزئی از اموال حوالی محسوب می‏‌شود و حق استفاده و نشر تمامی مطالب موجود و در دسترس در انحصار حوالی است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی، حق پیگرد قانونی را برای حوالی محفوظ می‏‌دارد.

علاوه بر این، اسکریپت‌ها و اسامی خدمات قابل ارائه از طریق هر یک از خدمات ایجاد شده توسط حوالی  و علائم تجاری ثبت شده نیز در انحصار حوالی است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاری پیگرد قانونی دارد.

کاربران مجاز به بهره‌‏برداری و استفاده از لیست محصولات، مشخصات فنی، قیمت و هر گونه استفاده از مشتقات ‏‌سایت و نرم‌افزار حوالی و یا هر یک از خدمات و یا مطالب، دانلود یا کپی کردن اطلاعات با مقاصد تجاری، هر گونه استفاده از داده کاوی، روبات یا روش‌‏های مشابه مانند جمع‌آوری داده‌‏ها و ابزارهای استخراج نیستند و کلیه این حقوق به صراحت برای حوالی محفوظ است.

در صورت استفاده از هر یک از خدمات حوالی، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامی مسئولیت فعالیت‌‏هایی که تحت حساب کاربری و یا رمز ورود انجام می‏‌پذیرد به عهده کاربران است. حوالی خدماتی مناسب استفاده کلیه افراد ارائه می‌کند و در صورتی که کاربران از سن ۱۸ سال جوان‌‏تر هستند می‌‏باید با اطلاع والدین و یا قیم قانونی، به استفاده از خدمات حوالی اقدام کنند.

ارسال یا درخواست ایمیل، تلفن، تلگرام، وایبر، اسکایپ یا هر وسیله چت و ارتباط دیگر، سایت شخصی که اطلاعات تماس در آن درج شده باشد، اطلاعات حساب بانکی و یا هرگونه اطلاعات تماس دیگری برای ایجاد ارتباط خارج از حوالی مجاز نیست.

تمام ارتباطات، اطلاعات و پرداخت‌ها می بایست از طریق امکاناتی باشد که حوالی در اختیار کاربران قرار داده است.

در صورت نقض قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده، اخطارهایی به صورت مرحله‌ای به کاربران ارسال خواهد شد و در صورت اخطار مرحله دوم، سیستم به صورت خودکار، حساب کاربری را مسدود کرده و در این صورت، حساب کاربری برای همیشه مسدود خواهد ماند و قابل بازگشت نخواهد بود.

قوه قهریه

تمامی شرایط و قوانین مندرج، در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه، حوالی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

حوالی خود را ملزم به رعایت حریم شخصی کاربران می‌داند، لطفا در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق کانال‏‌های ارتباطی ذکر شده با ما در میان بگذارید.

نظرات کاربران

هدف از ایجاد بخش نظرات در حوالی، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. بدیهی است بخش نظرات حوالی با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. حوالی در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت به‌هیچ‌وجه به معنی تایید فنی حوالی درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیم‌گیری خود قرار ندهند.

کاربر نباید در سایت (تالار گفت‌وگو و یا هر قسمت دیگر) نظراتی (Comment) را بیان و‌ یا اقدامی نماید که مبین نقض حقوق اشخاص دیگر و نقض شئونات اسلامی و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد و یا عمل مجرمانه‌ای را به دنبال داشته باشد. همچنین کاربران نباید در خصوص امور مذهبی و سیاسی در سایت و نرم‌افزار حوالی اظهار نظر کنند. چنانچه هر یک از کاربران این ماده را رعایت نکنند، کاربر (عضو) حق استفاده از این سایت را برای هرگونه عمل تجاری از دست می‌دهد.

موارد عدم مسئولیت

حوالی فقط دربرابر محتوایی که نویسنده‌ها و متخصصان بخش محتوایش تولید می‌کنند مسئول است و مطالب سایت‌های دیگری که گاهی به آن‌ها لینک داده می‌شود را تأیید نمی‌کند، این مطالب صرفاً جنبه مکمل دارند و حوالی درباره آن‌ها مسئولیتی ندارد.

محتواهای حوالی را نویسندگانی حرفه‌ای و با تأیید متخصصان گردشگری، از منابع معتبر داخلی و خارجی تألیف، جمع‌آوری، ترجمه و تدوین کرده‌اند؛ بااین‌حال این محتواها به‌گونه‌ای هستند که ممکن است به دلیل تغییر شرایط طی زمان تغییر کنند.

اطلاعات مربوط به کسب و کارهایی که در سایت و اپلیکیشن حوالی قرار گرفته، از خود کسب و کارها گرفته شده است. کسب و کارها مسئول صحت آن‌ها هستند و حوالی تلاش می‌کند که این اطلاعات را به بهترین شکل ممکن ارائه و به‌روزرسانی کند، بااین‌حال به دلیل تغییر شرایط ممکن است این اطلاعات تغییر کند.

قوانین مربوط به خود کسب و کارها بر عهده کسب و کارها بوده و حوالی هیچ مسئولیتی در این مورد نخواهد داشت.

شرایط و قوانین درج نظر در بخش نظرات کاربران

 • بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد؛ زبان و رسم‌الخط فارسی و اسلوب نگارش هم در آن رعایت شده باشد.
 • پرسش خودتان را فقط یک بار و زیر محصول مورد نظرتان بنویسید.
 • از ثبت اطلاعات شخصی از قبیل ایمیل، شماره تماس و نام کاربری شبکه‌های اجتماعی در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

برای ارسال درخواست‌ها یا پیشنهادهای خود نیز از فرم صفحه “تماس با ما” استفاده کنید یا به support@havaali.ir  ایمیل ارسال کنید و یا همچنین با پشتیبانی حوالی در فضای مجازی (تلگرام) به نشانی t.me/havaali در ارتباط باشید. همچنین انتقاد یا شکایت خود را به آدرس ایمیلcomplaint@havaali.ir   ارسال کنید.

محدودیت‌ها

همه کاربران موافقت دارند که:

 • مسئولیت کامل تمامی فعالیت‌هایی که از طریق حساب کاربری‌شان انجام می‌شود را می‌پذیرند.
 • از هیچ روش مکانیزه یا دستی برای جمع‌آوری، کپی و تکثیر اطلاعات سایت و صفحات حوالی استفاده نمی‌کنند.
 • از هیچ روشی برای ارسال هرزنامه (اسپم) به دیگر کاربران استفاده نمی‌کنند.
 • وارد درگیری‌های لفظی، غیراخلاقی، بی‌ادبی و رفتارهای غیرحرفه‌ای با یکدیگر نشده و قوانین پلس فتا و جمهوری اسلامی ایران را رعایت می‌کنند.

حوالی در جهت ماندگاری، حامی افرادی است که انتقادات و پیشنهادهای خود را به گوش تیم حوالی برسانند. در این راستا، حوالی از انتقادات، پیشنهادات و ارتباط صمیمانه با کاربران استقبال کرده و هدایایی ویژه در نظر گرفته است. کاربران گرامی می‌توانند انتقادات و پیشنهادات خود را با تیم پشتیبانی حوالی از طریق کانال‌های ارتباطی، مطرح کرده و در جهت بهبود ارائه خدمات حوالی، ما را یاری کنند.

شرایط ثبت اطلاعات و محتواها

کاربران با ثبت اطلاعات و محتواهای خود در حوالی تأیید می‌کنند که محتواهایشان شامل مواردی که در ادامه آورده می‌شوند نخواهد بود. در نظر داشته باشید، به منظور تسهیل و تسریع فرآیند تأیید و انتشار محتواها، حوالی ممکن است در مواردی بر اساس قوانین، متن یا عنوان محتواها را به طور جزئی تغییر دهد.

 • مغایرت با قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران و عرف جامعه،
 • مغایر با اقلام غیر مجاز اعلام شده توسط پلیس فتا،
 • ناقض حریم شخصی افراد،
 • هر گونه توهین به ادیان رسمی کشور، آداب، رسوم، قومیت‌ها، لهجه‌ها و گویش‌های مختلف،
 • استفاده ابزاری از تصاویر اشخاص در محتوا، درج بی‌مورد عکس صورت اشخاص یا استفاده از عکس کودکان برای معرفی کالا و خدماتی که مخاطب آن کودکان نیستند،
 • هر نوع محتوا و خبرپراکنی سیاسی، اجتماعی یا مذهبی که جنبه تجاری نداشته باشد،
 • برنامه‌ها و روش‌های عبور از فیلترینگ، VPN و خدمات یا کالاهای مربوط به نصب آنتن، راه اندازی ماهواره یا اینترنت ماهواره‌ای،
 • ابزار یا آموزش‌های نفوذ، خرابکاری، شکستن قفل، هک و کرک،
 • فروش برنامه‌های نرم‌افزاری یا کتاب‌های فاقد مجوز قانونی برای انتشار و سایر موارد ناقض «قانون حمایت حقوق مؤلفان و مصنفان و هنرمندان»،
 • هرگونه اجاره و فروش فیلم یا موسیقی،
 • شبکه‌های هرمی و فعالیت‌های غیرقانونی و غیرمجاز اقتصادی مشابه،
 • هر نوع مسابقه، قرعه‌کشی و بخت‌آزمایی (با جایزه یا بدون جایزه)،
 • محتواهای انجام پروژه‌های دانشجویی و دانش آموزی،
 • هر گونه کالایی که موجب رواج خشونت و آسیب رساندن به دیگران می‌شود، مانند: سلاح‌های گرم و سرد، مواد محترقه و امثال آن،
 • کالا و خدمات مرتبط با مواد مخدر، سیگار یا ترک اعتیاد،
 • فروش دستگاه فلزیاب، گنج‌یاب، حفاری غیرمجاز یا لوازم و تجهیزات مرتبط با آن،
 • خدمات مرتبط با همسریابی، دوست‌یابی، مشاوره خانوادگی،
 • محتواهایی با موضوعات محرمیت، صیغه و ازدواج،
 • خدمات، دفاتر و شرکت‌های مرتبط با لیزینگ به جز نمایندگی‌های مجاز با ارائه مجوز،
 • فروش فاکتور و پیش فاکتور برای اخذ وام، حذف سهم بیمه کارفرما و مشابه آن،
 • هرگونه خدمات مرتبط با گرین‌کارت یا اقامت کشورها و مسافرت و اخذ ویزا به کشورهایی که منع قانونی برای ورود به آن‌ها وجود دارد،
 • خرید و فروش فیش حج عمره و تمتع،
 • خرید و فروش اعضای بدن، مانند:‌ «کبد، کلیه و غیره»،
 • درخواست کمک‌های نقدی یا پیش‌پرداخت برای معامله‌های از راه دور،
 • درج شماره حساب در متن محتوا،
 • خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن مشاهده شود،
 • خرید و فروش حیوانات، پرندگان و خزندگان وحشی و گوشت‌خوار،
 • خرید و فروش مواد غذایی، تقویتی و مکمل‌های ورزشی،
 • پنل پیامک انبوه،
 • قرار ملاقات غیرتجاری به صورت آنلاین،
 • هرگونه سوء استفاده از شماره تلفن همراه یا نشانی پست الکترونیکی دیگران پیگرد قانونی دارد و کاربر مسئول آن تلقی شده و حوالی در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.