به گزارش شهر هوشمند حوالی، سمینار تخصصی گردشگری و تحول دیجیتال به همت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری، فصلنامه میراث و گردشگری گیلگمش و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در تاریخ ۸ مرداد ماه ۱۳۹۸ در سالن آمفی‌تئاتر سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید.

در این سمینار، جناب آقایان علی جعفری، رئیس اداره فناوری اطلاعات و فضای مجازی کانون جهانگردی سازمان میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی ایران، آقای آرش نوآقایی، عضو هیات موسس در ابتدای امر، و عضو هیات مدیره “انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری استان تهران”، عطاالله فرزام نیا، مدیرعامل شرکت سفرهای شیشه‌ای هلند و کارشناس گردشگری الکترونیک، رضا رحیمیان پور، عضو انجمن صنفی راهنمایان گردشگری داخلی و بین‌الملل و کارشناس ارشد مدیریت و برنامه‌ریزی گردشگری (سخنران پنل سمینار)، زاهد قادری، عضو هیات علمی دانشگاه خوارزمی، جعفر باپیری،مدرس و پژوهشگر گردشگری، مجید حسینی‌نژاد، نیانگذار علی بابا و سرکار خانم سارا سادات مکیان در برنامه حضور داشتند.

 

 

در این سمینار لاریجانی به سخنرانی در خصوص موانع موجود در مسیر پیشرفت و ارتقای صنعت گردشگری و بررسی هر یک از این موارد پرداخت و نقش و تاثیر فناوری‌های پیشرفته و حوزه دیجیتال در رفع موانع موجود را تشریح کرد.

در ادامه علی جعفری رئيس اداره فناوري اطلاعات و فضاي مجازي کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، وب سایت ویزیت ایران که از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با هدف معرفی شایسته ظرفیت‌های گردشگری ایران با استفاده از فناوری‌های دیجیتال طراحی شده است را معرفی کرد.

ارائه مجید حسینی نژاد مدیر سامانه علی بابا

همچنین مجید حسینی نژاد مدیر سامانه علی بابا با موضوع تحول در گردشگری، امیرعلی مهاجر معاون ارشد اجرایی اسنپ تریپ با محور رونق تحول دیجیتال در دنیای گردشگری و مسیح نبی‌زاده مدیر دیجیتال مارکتینگ ایران در خصوص تکنولوژی‌های آینده در حوزه گردشگری و چالش‌های موجود، گزارش‌هایی را ارائه کردند.

پنل‌های تخصصی

در ادامه سمینار تخصصی گردشگری و تحول دیجیتال دو پنل با عناوین تغییرات و تحولات گردشگری در عصر دیجیتال و مشاغل در عرصه گردشگری دیجیتال با مدیریت آرش نورآقایی مدیرمسئول فصلنامه گیلگمش و با حضور فعالان و اساتید گردشگری ایران شامل جعفر باپیری، عطا فرزام، سارا مکیان، دکتر علی اصغر شالبافان، دکتر زاهد باقری و امیرعلی مهاجر برگزار شد.

پس از پرسش و پاسخ میان حاضران در سالن و سخنرانان و اساتید، این سمینار به کار خود پایان داد.

 

منبع